Лацио наказа Пескара още до почивката

Лацио постигна класическа победа с 3:0 над Пескара в среща от 7-ия кръг на Серия А и се утвърди на третото място в класирането преди най-интригуващите мачове от неделната програма - Милан vs Интер и Наполи vs Удинезе.

„Орлите" поведоха в резултата още в 10-ата минута, благодарение на великолепен изстрел на Ернанеш от около 30 метра, който се оплете в мрежата на стража Матиа Перин.

В 25-ата и 36-ата минута Мирослав Клозе се разписа, за да направи преднината на Лацио класическа - 0:3. Той вече има 5 попадения в 7 мача от Калчото през този сезон и се изравнява на второто място при голмайсторите заедно с Алберто Джилардино и Стеван Йоветич. Лидер още е Единсон Кавани с 6 попадения в 6 изиграни срещи.

Така възпитаниците на Владимир Петкович вече имат 15 пункта и се окупират на третото място пред Интер, който е с 12 и още не е изиграл двубоя си от кръга.

Катания надигра Парма с 2:0 с головете на Алехандро Гомес във 2-ата и Гонзало Бергесио в 80-ата минута. Така "дуковете" остават с 6 точки и само 1 ги дели от зоната на изпадащите.

Вижте превю за голямото дерби на Серия А между „росонерите" и „нерадзурите".

Пескара пък е на 14-та позиция със 7 точки, колкото е активът на Милан и Болоня, а Удинезе има 6 и може да измести „делфините", ако спечели срещу Наполи довечера.

Фиорентина постигна минимална победа с 1:0 в домакинството си на Болоня, като още в 7-ата минута Йоветич се разписа и на практика донесе успеха на „виолетовите". Те са с 11 точки на 6-та позиция, като още три тима имат такъв актив - Рома, Сампдория и Катания.

Каляри се наложи също минимално с 1:0 при гостуването си на Торино, благодарение на гола на Нене в 74-ата минута. Това бе първа победа за тима от о-в Сардиния, но той продължава да е последен с 5 точки. Новакът пък е 9-ти с 9 пункта, колкото има и Дженоа.

По-рано днес Рома победи Аталанта с 2:0 на стадион "Олимпико".