Лацио излъга Удинезе, Дженоа громи, Торино се изложи (ВИДЕО)

Лацио спря поредицата от две поражения в Серия А и постигна трудна победа с 1:0 като гост на Удинезе на стадион „Фриули“ в нервен двубой без много красиви отигравания и голови положения от 23-ия кръг на Серия А.

Единственото попадение падна в 23-ата минута на двубоя от дузпа, отбелязана по крайно ефектен начин в стил „Паненка“ от Антонио Кандрева. Душан Баста центрира отдясно в наказателното поле и Мола Ваге попречи на Мирослав Клозе да засече кълбото в мрежата, което бе достатъчно за рефера да посочи бялата точка.

Преди този момент Удинезе имаше инициативата, но без да създаде чисто положение пред вратата на Етрит Бериша. След попадението на Кандрева и двата тима залагаха на минимални рискове, като последвалият стихиен натиск на домакините не доведе до желаното от тях изравняване.

Отборът на Андреа Страмачони остава само с 1 победа в последните 9 кръга и с 28 точки заема 13-то място в класирането. Лацио с 37 пункта е вече пети на точка от Фиорентина, който вчера в дебютния мач за 23-ия кръг спечели с 3:1 визитата си на Сасуоло. „Орлите“ от Рим обаче може да изпаднат от топ 5, ако по-късно в неделния ден Сампдория (35 точки) надвие като гост Киево.

Дженоа се изравни по актив с градския си съперник – Самп – и се извиси до 7-то място в класирането, след като смаза с 5:2 гостуващия Верона на стадион „Мараси“. Агостини с автогол даде тон на головата фиеста в град Генуа в 10-ата минута, а крайно активният Мбайе Нианг реализира следващите две попадения за домакините в 12-ата и 30-ата минута, като вторият му гол бе с прекрасен изстрел с глава след центриране на Еденилсон.

Лука Тони в 20-ата минута бе намалил за кратко изоставането на Верона, като се разписа и за 3:2 в 57-ата. Бертолачи в 65-ата и Диего Пероти в 86-ата обаче се погрижиха Дженоа да спечели възможно най-убедително домакинството си и да изкове втора поредна победа след 1:0 над Лацио преди шест дни в последен мач от миналия кръг.

Загубата е трета поредна за Верона и тимът с 24 точки е на 15-то място в класирането.

Торино изненадващо прекрати серията си от четири победи в първенството (включително 5:1 над Сампдория в предишното си домакинство и 1:0 над Интер на „Меаца“), след като се задоволи само с равенство 1:1 срещу Каляри на Олимпийския стадион в столицата на спорта в Европа тази година.

Асът на сардинците Донса откри резултата в 34-ата минута, но само няколко секунди по-късно Омар ел Кадури изравни с мощен шут от 11-12 метра. След почивката обаче „биковете“ не можаха да осъществят пълен обрат и изпуснаха шанса да се включат активно в битката за местата, даващи право на участие в евротурнирите.

Торино остава 10-ти с 32 точки, колкото има и Интер, сразил по същото време днес Аталанта като гост с 4:1. Каляри с 20 пункта остава на 18-то място в зоната на изпадащите.