Лацио и Наполи с грешни стъпки в Серия А

Отборите на Лацио и Наполи направиха грешни стъпки в своите мачове от 11-ия кръг на Серия А.

След като вчера Ювентус загуби за първи път от близо 50 мача, преследвачите в Италия не успяха да се възползват по най-добрия начин от това.

Лацио загуби катастрофално при гостуването си на Катания и отстъпи с 0:4. В същото време отборът на Наполи не успя да се справи като домакин на Торини за крайното 1:1.

От това най-много се възползва отбора на Фиорентина, който постигна победа с 4:1 над тима на Каляри.  В класирането Наполи заема третото място с 23 точки, Фиорентина е на 4-та позиция с 21 точки, докато Лацио има 19 пункта.

„Римските орли" бяха категорично надиграни при визитата си на Катания. Алехандро Гомес откри резултата в 9-та минута. В 25-та минута домакините получиха право да изпълнят дузпа и Франческо Лоди бе точен от бялата точка. Само четири минути по-късно Гомес отново хвърли в екстаз феновете с втория си гол в мача за 3:0. През второто полувреме Бариентос оформи крайното 4:0.

В Неапол домакините разочароваха своите фенове с равенство 1:1. Срещата започна повече от перфектно за Наполи, които поведоха в 7-та минута благодарение на Единсон Кавани. Неаполитанците направиха куп пропуски, които им изиграха лоша шега след като в последната минута на мача Сансоне изравни резултата.

В същото време отборът на Фиорентина продължава с добрите си изяви и спечели с 4:1 над Каляри. Гонзало Родригес откри в 14-та минута преди Касарини да изравни. През второто полувреме „виолетовите" натиснаха своя съперник и Йоветич изведе Фиорентина напред. След това Лука Тони се разписа в 54-та минута, а Гуардадо оформи крайното 4:1 пет минути преди края.