"Ла рохита" не успя да продължи традицията на батковците си

За първи път от три издания на Европейското първенство за юноши, Испания няма да присъства на финал.

Франция се наложи над младите испанци с 2:1 след продължения в първия полуфинал на шампионата на юноши до 19 години.

В другата полуфинална среща Сърбия елиминира Португалия с 2:2 в редовното време и продълженията и изпълнение на дузпи.

Срещата обаче ще се запомни с голям скандал, след като домакините от Литва объркаха химна на Сърбия. Вместо актуалния, те пуснаха този от времето на бивша Югославия, който пък от 2006-а година не се изпълнява никъде.

Въпреки големия скандал, както твърдят медиите в Белград, младите сръбски футболисти успяха да преборят португалските си връстници с 3:2 след изпълнението на дузпи.

Така след две поредни учаситя на финала, този път Испания няма да спори за титлата в тази възраст.

И този път испанците поведоха срещу Франция с гол от дузпа на Хeсе Мартинес Родригес от Реал Мадрид Б в 27-ата минута. Само две минути по-късно обаче играещият за мъжете на Лион Ясин Бензия изравни.

Бензия има два гола от началото на шампионата и може да стане топреализатор на турнира, ако вкара поне още един път на финала. В 105-ата минута Антоан Конте оформи крайното 2:1 за младите французи.

На стадиона в Алитус Сърбия и Португалия си размениха водачеството в мача, като най-напред Урош Джурджевич откри резултата, а Мият Гачинович пет минути преди края на редовните 90 минути прати срещата в продълженията. За португалската селекция се разписаха Бернардо Силва и Алешандре Гедеш.

При наказателните удари португалците вкараха първите два, но след това не успяха нито веднъж. Младата супер-звезда на Партизан (Белград) Александар Митрович вкара при петия опит и прати своите на финала. Финалната среща е на 1-и август от 21:45 часа на стадиона в Мариамполе, най-големият и най-модерен в Литва.