Ла Лига фаворизирана в избора на "Идеален отбор на 2012"

11 играчи от испанската Примера дивисион попаднаха снощи в „Идеалния отбор" на изминалата 2012-та година.

Сребърните медалисти от Европейското първенство през 2012-та година и шампиони на Италия Джанлуиджи Буфон, Джорджо Киелини и Андреа Пирло бяха пренебрегнати в избора на най-добрите играчи по постове.

50 000 членове на професионални асоциации на футболистите дадоха своя вот, който в крайна сметка определи тоталната доминация на Ла Лига за сметка на другите шампионати.

Най-добрата единайсеторка беше избраха в схема 4-3-3, като триото в атака бе формирано очаквано от асовете на трите най-добри отбора в Испания - Лео Меси, Кристиано Роналдо и Радамел Фалкао.

Европейският шампион с Челси Дидие Дрогба беше игнориран не само от триото за „Златната топка", но бе лишен от присъствие в „идеалния отбор". Освен това Дрогба игра финал в турнира за Купата на африканските нации с националния отбор на Кот д'Ивоар.

Неговите постижения обаче останаха в сянката на Фалкао, който спечели Лига Европа с Атлетико (Мадрид).

Даниел Алвеш беше отличен като един от четиримата най-добри защитници в квартета бранители - той спечели Купата на краля с Барселона, остана 2-ри в Ла Лига и стигна полуфинал в Шампионската лига.

Бранислав Иванович и Джон Тери триумфираха с Шампионската лига с Челси, както и Давид Луис и Ашли Коул. Двама от тях стигнаха ¼ финал с Англия на Евро 2012.

Джорджо Киелини игра финал на Евро 2012 и стана шампион на Италия, но също не бе вписан сред най-добрите, за разлика от Марсело, който триумфира в Ла Лига.

При полузащитниците еврошампионът Франк Лампард бе подминат за сметка на двама от Барселона и Испания - Шави и Иниеста - и Шаби Алонсо, който е с най-престижни трофеи от халфовете.

Андреа Пирло също не заслужи присъствие в идеалния отбор, както и двамата германски национали Месут Йозил и Бастиан Швайнщайгер.