ЛА Клипърс победи Чикаго в последните 6 минути

Блейк Грифин отбеляза 12 от своите 26 точки в мача на Лос Анджелис Клипърс срещу Чикаго в последните шест минути, с което изведе отбора си до забележителна победа със 101:80 в срещата от Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА).

Грифин беше с основен принос и под коша, където спечели десет борби. Със забележителна ефективност в стрелбата се отчете и Джамал Крофърд, който донесе 17 точки на Клипърс във втората четвъртина и остави отбора си в играта.

Неговият тим продължи с баланс 7:2 в редовния сезон и оглавява временното класиране в Тихоокеанската дивизия на Западната конференция, като постижението е най-добро от сезон 2006/2006 насам.

Резервите на Лос Анджелис се представиха по-добре от титулярите в мача, след като отбелязаха 35 срещу 18 точки в първото полувреме и завършиха срещата с 53 срещу 48 за своите съотборници.

За Булс на ниво беше само Карлос Буузър, който завърши мача с 22 точки и 12 спечелени борби.

Крис Бош наниза 24 точки при стрелба 9 от 11, а Леброн Джеймс добави 21 пункта при победата на Маями с 97:88 срещу Финикс, с което Хийт приключиха тежка серия от шест поредни гостувания.