КВК Габрово с единия крак на 1/8-финалите

снимка: sport-gabrovo.com

КВК Габрово разгроми като гост шампиона на Словакия Волей Тийм с 3:0 (25:21, 25:15, 25:15) гейма за 68 минути в първи мач от 1/16 финалите в турнира по волейбол за мъже за Купата на CEV.

Българският вицешампион, за който това е дебют във втория по сила европейски клубен турнир, нямаше никакви проблеми в двубоя и направи огромна крачка към следващата фаза.

Срещата-реванш е следващата сряда (30 октомври) от 18.00 часа в зала "Орловец" в Габрово.

При нов успех габровци ще се класират за 1/8-финалите, където ще срещнат победителя от двойката между белгийския Префаксис (Менен) и австрийския хот Волейс (Виена).

Силен мач направи диагоналът Минчо Минчев, който реализира 15 точки. Станислав Петков добави 13 точки, а центровете Гайдарски и Власев завършиха с по 9 точки.

За домакините 13 точки реализира полякът Ярослав Лех.