КВК Габрово привлича бразилски разпределител

галерия:

снимка: sport-gabrovo.com

Бразилски разпределител ще ръководи играта на КВК Габрово през втория дял от първенството във волейболната Суперлига на България. Ръководството на габровския клуб постигна договорка с Тиаго Петер Хьофелман. Очаква се 28 годишният волейболист да пристигне в Габрово тази седмица, за да се присъедини към новите си съотборници.

 

Хьофелман ще замести досегашния титулярен разпределител на КВК Габрово - Георги Каварджиев, който беше освободен след последния мач на тима за 2010-та година, срещу Пирин Балканстрой (Разлог).

 

Тиаго Петер Хьофелман на 27-ми януари ще навърши 29 години. Разпределителят има двойно гражданство - бразилско и немско. Висок е 187 сантиметра. Връх в досегашната му кариера е титлата в бразилската Суперлига с отбора на Улбра през сезон 2002/2003-та. Има и два вицешампионски трофея с Улбра и Унисул през 2001-ва и 2004-та. В шампионската 2003-та печели и Гран при на Бразилия, както и второ място за Суперкупата на страната.

 

Играл е в първенството на Аржентина за отбора на Дреан (Боливар), с който става вицешампион, както и в Испания с настоящия участник в Шампионската лига КАЙ Теруел. През последните два сезона Тиаго Хьофелман е бил в състава на Дюнкерк във френската втора лига.

 

Вчера бразилецът написа в профила си във Фейсбук: "Новия ми дом - КВК Габрово. Той трябва да кацне в България в четвъртък, заедно със своята съпруга. Двойката ще бъде настанена в апартамента, който до скоро обитаваха Краси Стефанов и Станислав Петков - Балки.

 

Тиаго няма да може да се включи в игра за гостуването на ЦСКА на 15-ти януари, но вероятно ще бъде на линия за първия мач от втория полусезон срещу Черно море БАСК във Варна.