КВК Габрово елиминира Левски и вече пише история

снимка: bgvolleyball.com

Отборът на КВК Габрово е първият финалист във волейболната Суперлига на България за този сезон, след като днес габровци спечелиха и втория си двубой с Левски Волей от 1/2-финалните серии.

След постигнатия успех пред собствена публика, днес Габрово спечели и втория двубой в столичната зала "Сиконко", надделявайки с резултат 3:2 (26:28, 25:19, 25:21, 15:25, 15:10).

Така габровци се класираха за исторически първи финал във волейболния шампионат, като съперник на тима ще бъде победителят от битката между Марек Юнион Ивкони и Нефтохимик 2010. Те ще изиграят решаващ трети мач след два дни.

Домакините от Левски поведоха в резултата след оспорван първи гейм, но възпитаниците на Любомир Герасимов успяха да възстановят равенството.

В третия гейм отново габровци бяха по-ефективни и дръпнаха с 2:1, преди да последва много силна четвърта част за отбора на Стоян Стоев. "Сините" дадоха едва 15 точки на Габрово и доведоха нещата до тайбрек, който можеше да ги остави в битката или окончателно да ги изхвърли от 1/2-финалите.

Именно в тайбрека габровци постигнаха и така ценния успех, който реално пренаписа клубната история на тима, класирайки ги за първи финал в Суперлигата на България до този момент.