Квитова спази обещанието си и стана първата финалистка на Уимбълдън

Световната номер осем в тениса Петра Квитова е първата финалистка на тазгодишния Уимбълдън.

На полуфинала тя победи Виктория Азаренка със 6:1, 3:6 и 6:3, като по този начин си осигури място на финала, където ще се изправи срещу победителката от мача Сабине Лисицки-Мария Шарапова. Това ще бъде първият финал на Голям шлем за нея, като тя може да се надява и на трофей.

Много силните сервиси, както и невероятните печеливши удари и помогнаха много в битката срещу намиращата се на 4-то място в ранглистата Азаренка. Левичарката показа и невероятна психика, като спаси 8 точки за пробив от общо 9.

Чехкинята, която успя да победи Цветана Пиронкова на четвъртфиналите, започна мача много убедително, като даде само един гейм на противничката си. Тенисиската от Беларус не се чувстваше добре на корта, като направи 3 непредизвикани грешки. В същото време Квитова играеше много сигурно, като най-сериозното и оръжие бе нейният много силен сервис.

Във втория сет нещата се обърнаха, като Азаренка започна да играе много добре, а чехкинята бъркаше. Квитова направи цели 8 непредизвикани грешки, а сервисът и не работеше много добре. Независимо от това световната номер 8 не се даде лесно, като на няколко пъти сериозно затрудни световната номер 4. Но в крайна сметка беларускинята успя да победи и да изравни резултата.

Третия и решаващ сет бе същинско повторение на първия. Чехкинята направи пробив в самото начало, което и позволи да поведе и и даде сигурност. Азаренка се стегна и взе следващите си две подавания, но при 5-2 се стигна до мач пойнт за Квитова. Беларускинята успя да спаси първия, но след това направи двойна грешка, която пречупи психиката й и позволи на чехкинята да спечели мача.