Квитова донесе "Фед къп" на Чехия

Петра Квитова надделя над Ангелик Кербер със 7:6(5), 4:6,  6:4, а Чехия триумфира с 3:0 победи над Германия във финала за  "Фед Къп" в Прага.

Първата ракета на домакините осигури осмия трофей за  страната си в историята на надпреварата, с което чехкините се  изкачиха еднолично на второ място във вечната ранглиста след  лидера САЩ, който има 17 купи от неофициалното световно отборно  първенство по тенис за жени.

Шампионката от "Уимбълдън" Квитова навакса изоставане от 2:5 в първия сет, който спечели с тайбрек.

Във втората част чехкинята дръпна с 3:0, но Кербер изравни  за 3:3, а след 4:4 германката взе пет поредни гейма, за да  изравни резултата в сетовете и да вземе аванс от 3:0 в  решаващата трета част.

Квитова обаче осъществи страхотен обрат и след 1:4 тя взе  пет последователни гейма, с което гарантира третата титла на  Чехия от "Фед Къп" в последните четири години.