Кузнецова изхвърли Возняцки от Australian Open

Рускинята Светлана Кузнецова се класира за четвъртфиналите на Australian Open, след като се наложи с 6:2, 2:6, 7:5 над Каролине Возняцки (Дания).

Срещата бе много оспорвана и пълна с обрати, но Кузнецова показа по-здрави нерви при решителните разигравания и се поздрави с победата.

Двете тенисистки си размениха по един сет, като в първия доминираше рускинята, а във втория - датчанката. Така се стигна до трета решителна част, в която Кузнецова поведе с ранен пробив, но Возняцки веднага успя да го върне. След това двете печелеха подаванията си, преди рускинята да стигне до нов пробив, с който поведе с 6:5, а след това не трепна при сервис гейма си, затваряйки сета, а с това и мача.

В спор за място на полуфиналите рускинята ще се изправи срещу световната номер 1 и защитаваща титлата си от миналата година Виктория Азаренка (Беларус), която елиминира Елена Веснина (Русия) с 6:1, 6:1.

Напред продължава и американката Слоун Стивънс, която отстрани Бояна Йовановски от Сърбия в три сета - 1:6, 6:3, 5:7, а на четвъртфиналите ще играе срещу победителката от двубоя между сънародничката си Серина Уилямс и рускинята Мария Кириленко.