Кузманов разби французин, Томова отпадна от Ролан Гарос

Българинът Димитър Кузманов разби представителя на домакините Себастиан Болц с 6:0, 6:0 в първия кръг от схемата при юношите на Откритото първенство на Франция по тенис.

17-годишният Кузманов стигна до успеха за 57 минути, след като не загуби нито един гейм, уточнява БТА.

В следващия кръг съперник на българина ще бъде номер 4 в схемата Оливър Годлинг (Великобритания).

По-рано днес 16-годишната българка Виктория Томова отпадна в първия кръг при девойките. Томова загуби от поставената под номер 5 Моника Пуиг (Пуерто Рико) с 2:6, 2:6 за 60 минути.

Димитър Кузманов и Виктория Томова ще играят в турнира на двойки. Томова и партньорката й от Румъния Кристина Дину ще срещнат в първия кръг поставените под номер 5 Доменика Гонсалес/Монсерат Гонаслес (Еквадор/Парагвай).

Кузманов и сърбинът Мики Янкович в първи кръг ще играят с шестите поставени Мате Делич/Филип Хорански (Хърватия/Словакия).