Кузманов на финал в Бургас

снимка: SPORTA.BG

Българинът Димитър Кузманов се класира за финала на турнира по тенис на червени кортове от сериите "Фючърс" на ITF в Бургас с награден фонд 10 хиляди долара.

Поставеният под номер 4 Кузманов надделя над австриеца Петер Голдщайнер със 7:6(1), 6:3. 20-годишният пловдивчанин спечели оспорвания първи сет с категоричните 7:1 точки в тайбрека, информира БТА.

Той затвори мача с три поредни гейма във втората част. Кузманов търси втора титла на сингъл в турнирите на ITF след дебютния си трофея в Ираклион (Гърция) през октомври миналата година.

Българинът си осигури 10 точки за световната ранглиста и 868 долара, а в неделния финал той ще се изправи срещу победителя от двубоя между сънародника си Петър Трендафилов и Хуан Себастиан Гомес (Колумбия).

Александрина Найденова пък отпадна на полуфиналите на турнира по тенис на червени кортове в испанската столица Мадрид с награден фонд 10 хиляди долара.

Водачката в схемата Найденова загуби с 2:6, 2:6 от поставената под номер 3 представителка на домакините Олга Саес Лара.

22-годишната българка допусна шест пробива и пропиля аванс от 2:0 гейма във втория сет. Тя все пак заработи 4 точки за класацията на WТА и 490 долара.