Кузманов на 1/8-финал в Лима след страхотна драма

снимка: SPORTA.BG

Димитър Кузманов се класира на 1/8-финалите на турнира в Лима (Перу) от сериите "Чалънджър" с награден фонд 50 000 долара. Българинът надделя над 213-ия в света Марсело Алваро от Салвадор със 7-6(2), 507, 6-4. Мачът продължи цели 2 часа и 56 минути.

В първата част Кузманов поведе с 4-1, но допусна изравняване и сета се реши в тайбрек. В него Мико спечели седем поредни точки от 0:2 до 7:2. Във втората част националът на България имаше възможност да затвори мача при 5-4 и негов сервис. За съжаление 190-сантиметровият Марсело Аревало успя да върне брейка и да спечели сета със 7-5.

Третата решителна част започна лошо за Кузманов, който допусна пробив още на старта. При пасив от 1-4 Мико спечели пет поредни гейма, а с това и мача с 6-4. Това е четвърта поредна победа за Димитър Кузманов в Лима.

Той започна от квалификациите, където отстрани Хуан Игнасио Лонгредо от Аржентина и боливийците Федерико Зебалос и Хуго Делиен. На осминафиналите Мико ще играе срещу поставеният под №4 Роберто Карбалес Баена (Испания), който е №99 в света, пише tenniskafe.com.