Кузманов и Ботушарова започнаха с победи на турнир в Турция

снимка: bgtennis.bg

Българският тенисист Димитър Кузманов се класира за втория кръг на турнира на твърди кортове в турския курорт Анталия с награден фонд 10 000 щатски долара.

Кузманов се наложи с 6:2, 6:7(4), 6:4 над италианския квалификант Мануел Мацела в много оспорван мач.

Благодарение на победата си, 19-годишният пловдивчанин заработи 1 точка за световната ранглиста и 200 долара от наградния фонд.

В спор за място на четвъртфиналите Димитър Кузманов ще се изправи срещу победителя от мача между поставения под номер 2 Жул Мари (Франция) и участващия с "уайлд кард" представител на домакините Дюрюкан Дурмуш.

В женската схема на турнира, която също е с награден фонд 10 хиляди долара, шампионката на България в зала и на открито Борислава Ботушарова също продължава във втория кръг.

Българката разгроми на старта участващата с "уайлд кард" туркиня Есен Кокдже, давайки ѝ само един гейм в мача - 6:1, 6:0.

Така 18-годишната Ботушарова си осигури 1 точка за класацията на WTA и 196 долара от наградния фонд, а следващата ѝ съперничка ще бъде арменката Ани Амирагян.