Кузманов достигна 1/4-финалите в Анталия

снимка: SPORTA.BG

Българинът Димитър Кузманов се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на твърди кортове в турския курорт Анталия с награден фонд 10 хиляди долара.

Кузманов победи във втория кръг Матиас Вунер (Германия) с 6:0, 6:4. Българинът направи общо пет пробива и спечели първите седем гейма в мача.

20-годишният пловдивчанин заработи 2 точки за класацията на АТП и 292 долара, а за място на полуфиналите той ще срещне победителя от мача между номер 5 Роман Йебави (Чехия) и Баръш Ергюден (Турция). В

надпреварата на двойки Кузманов и представителят на домакините Алтудж Челикбилек се класираха за четвъртфиналите, където по-късно днес ще играят с третите поставени Ромейн Барбоса и Фредерико Ферейра Силва от Португалия.