Кутровски съвсем довърши Гърция

снимка: bgtennis.bg

Димитър Кутровски победи Хараламбос Капоянис в заключителния пети мач от тенис двубоя Гърция - България в Атина, който беше за оставане във втора група на Евро-африканската зона на Купа "Дейвис". Крайният резултат е 4-1 за нашия отбор.

Втората ни ракета се наложи след  5:7, 6:0, 6:1. В първия сет 26-годишният софиянец поведе с 4:1 гейма, но допусна да бъде застигнат и в крайна сметка студентът по медицина Капоянис измъкна частта.

Във втората Кутровски беше неудържим и спечели на нула. Отличната игра на българина продължи и Дими поведе с 5:0, преди съперникът му да успее да вземе почетен гейм.

Така съставът на България в състав Григор Димитров, Димитър Кутровски, Тихомир Грозданов и Динко Халачев, с капитан Тодор Енев и догодина ще играе във втора група на Евро-африканската зона на турнира, а Гърция се връща в трета група.