Куртоа железен срещу Меси досега

снимка: Guliver/Getty Images

Вратарят на Атлетико (Мадрид) Тибо Куртоа не само е важна част от състава на „дюшекчиите“, който засега е лидер в испанската Примера дивисион, но е считан за едно от бъдещите величия на този пост.

Изключително талантливият белгиец също така е един от малкото стражи в света, който може да се похвали, че е спрял Лионел Меси, и то в няколко поредни мачове. Белгийският голкипър на Атлетико цели три пъти се е изправял срещу аржентинския магьосник на Барса и засега не е допуснал попадение.

Барселона приема „дюшекчиите“ днес от 21:45 часа на стадион „Камп Ноу“ в първи четвъртфинален мач от Шампионската лига, но общо 4-ти между двата тима от началото на сезона.

Куртоа и Атлетико загубиха злощастно сблъсъка за Суперкупата на Испания, когато направиха 0:0 и 1:1 с Барселона. Меси не само че не вкара, но и изпусна дузпа, пращайки токпата в напречната греда. В двубоя за първенство на 11-ти януари тази година срещата пак завърши 0:0.

Меси е отбелязал гол във всичките си 5 мача от Шампионската лига, в които е участвал този сезон, като има общо 8 попадения. Куртоа пък в 7-те си срещи в турнира е направил 9 ключови спасявания и е допуснал само 4 гола.