Куриозен автогол донесе нов успех на Рома в Серия А

Рома постигна минимална победа с 1:0 като гост на новака в Серия А Емполи в мач от 2-ия кръг на първенството и продължава без загубена точка, оглавявайки първото място в шампионата.

Срещата почна с надмощие на Рома, като още в самото начало Флоренци можеше да отбележи красив гол, но ударът му от воле беше спасен от Луиджи Сепе. Оттам нататък обаче новакът беше по-добрият тим и имаше много положения.

Тавано и Тонели стреляха на два пъти опасно с глава, а в 22’ Тавано едва не се разписа след грешка на Миралем Пиянич, но Манолас успя да се справи с нападателя на домакините.

Така се стигна до 41’, в която по много куриозен начин Рома не успя да поведе в резултата. Флоренци отклони центриране към МАйкон, който от метър разстояние стреля право във вратаря, а при добавката същото направи и Пянич, който стреля в тялото на защитник.

Все пак в края на полувремето с последния удар в мача падна гол. Наинголан пробва удар отдалеч и топкта срещна гредата, но след това се удари в главата на вратаря Сепе и влетя в мрежата – 0:1. Малко преди това Де Санктис спаси удар на Тавано.

След почивката Сепе се реваншира за куриозния гол, спасявайки страхотен удар на Майкон. На отсрещната врата Мчедлидце имаше претенции за дузпа за нарушение на Манолас, а треньорът на домакините Сари беше изгонен заради невъздържаната си реакция на съдийското решение.

До края на срещата Де Санктис се изяви на два пъти по прекрасен начин, запазвайки минималния аванс на Рома – 0:1 за миналогодишния вицешампион.