Курдов блесна с гол и асистенция в Казахстан

снимка: fca.kz

Българският нападател Атанас Курдов се отличи с гол и асистенция при победата на ФК Астана с 2:1 над домакина Тараз в мач от 14-ия кръг на футболното първенство на Казахстан.

Курдов, който влезе като резерва в 39-ата минута на мястото на получилия травма Елдос Ахметов, изведе съотборника си Бауржан Джолчиев сам срещу вратаря и той с удар от десетина метра откри резултата в 62-ата минута.

Мурат Тлешов изравни за домакините в 69-ата минута, а осем минути по-късно пропусна и дузпа.

В 83-ата минута Танат Нусербаев подаде към Курдов на дъгата пред наказателното поле и българинът без забавяне прати топката в десния ъгъл на вратата на съперника, за да донесе успеха на ФК Астана с четвъртия си гол за сезона.

Победата изкачи отбора до третото място с 25 точки. Лидер е Актобе с 32 точки и мач по-малко, а втори е Шахтьор Караганди с 26 точки, информира БТА.