Куражлия одруса букитата: Показа, че мачове и пари се печелят само с мъжество

Този младеж ще запомни завинаги 31-ви януари. 90-ата минута на мача Борнемут - Кристъл Палас решила съдбата на целия му живот. Победата на Палас оцветила в зелено веднага две негови колонки, с 8 и 10 мача. В брояча на акаунта му имало 132 000 евро, а той бил похарчил за колонките само 30.

Преди уикенда обикновен жител на Дъблин по навик пуснал някакви дреболии, за да са му интересни мачовете. Пет различни лиги, само "бигмаркети" (мачове на грандове) - едва ли този подход може да се нарече професионален. Но, както се оказало, това не било важно.

Без извънземен късмет подобни "локомотиви" не вървят: Бернардо Силва изравнил резултата в мача с ПСЖ в 90-ата минута, Комбек на Сампдория 3:2 от 1:2) срещу Рома. Гладбах превърнал 0:2 с Леверкузен до 3:2. А още и Роберто Инглезе съсипал Лацио накрая и донесъл коефициент 6.00.

Помогнал и жест на справедливост: кантората (ирландци, които не за първи път признават непризнати голове) решила да не отнема победата на Барселона заради грешно съдийство. Без нито един от тези магичски моменти фишовете на ирландеца нямало да са печеливши. Към края на уикенда в двата фиша останал един и същи мач.

Бутонът "кешаут" превръщал залога в "Стани богат". Момъкът можел гарантирано да си прибере 33 000 евро. А можел и цял живот да ненавижда Големия Сам или да получи шанс да наеме за седмица Кристиан Бентеке (133 000 е седмичната му заплата).

Кристъл Палас не беше побеждавал в последните си 9 мача извън Лондон. Борнемут имал 18 от 36 точки на "Виталити". Двойката в мача с Борнемут изглеждала откровенно безнадеждна. Но ирландецът не се уплашил. Играем!

"На него топките му са като дини, явно! - коментирали отказа от кешаута в Paddy Power.

Безсънна нощ, празен ден, час нерви. Палас не вкарал в първото полувреме и имал само един удар във вратата. А през второто паднал голът (Стив Дан). В третата минута от добавеното време - още един от Бентеке.

Майсторство, късмет, щедрост на букмейкърите - нека всеки избере кое е повече в този успех.