Куп рекорди и емоции при успеха на Запада в Мача на звездите (ВИДЕО)

Гардът на Оклахома Сити Тъндър Ръсъл Уестбрук блесна с цели 41 точки и изведе Запада до изпълнена с рекорди победа с 163:158 над Източка в Мача на звездите на НБА, който се завърна в знаменитата зала „Медисън Скуеър Гардън“ в Ню Йорк.

Съвсем заслужено Уестбрук спечели приза за най-полезен играч в най-резултатното шоу между звездите на Източната и Западната конференция в историята. Играчът от Оклахома остана само на 1 точка от рекорда в Мача на звездите на Уилт Чембърлейн, който през 1962-ра година наниза впечатляващите 42 точки.

Общият сбор от 321 точки в Мача на звездите подобри миналогодишния рекорд от 318, а невероятните 38 успешни стрелби от „тройката“ надвишиха значително 30-те от 2014-та, което също е нов рекорд.

Джеймс Хардън добави 29 точки и 8 борби за Запада, който имаше 20-точков аванс през първото полувреме, но допусна изравняване 148:148 четири минути преди финалната сирена. Въпреки че отбеляза 30 точки, лидерът на Изтока ЛеБрон Джеймс не можа да изведе тима си до крайния успех в любимата си зала за баскетбол.

Шоуто бе започнато с изпълнение на Кристина Агилера, последвана от The Rockettes, а в залата присъстваха и други знаменитости като Джей Зи и Флойд Мейуедър. Сериозни овации заслужи президента Бил Клинтът, когато лицето му бе показано на екраните в залата по време на изпълнението на американския химн от Куин Латифа.

По време на една от почивките организаторите оказаха специална благодарности на част от звездите на Ню Йорк Никс от миналото, сред които Фил Джаксън, Бърнард Кинг, Уилис Рийд, Уолт Фрейзър, Бил Брадли и Ърл Монро.