Кунео завърши с победа в групите на ШЛ, Владо Николов с 16 точки

галерия:

снимка: cev.lu

Отборът на Кунео, с капитана на националния ни отбор Владимир Николов в редиците си, завърши с победа участието си в група '"В" на Шампионската лига след домакински успех с 3:1 (24:26, 25:20, 25:18, 25:22) гейма над испанския КАИ Теруел.

 

Владо Николов изнесе поредния си много силен мач за Кунео и завърши като топреализатор на отбора си с 16 точки, толкова колкото отбеляза и капитанът Вуут Вийсманс. Най-полезен за гостите от Испания пък беше Виктор Лемос с 19 точки.

 

Така Николов и компания си осигуриха участие в следващата фаза на турнира като втори отбор в групата, а КАИ Теруел завърши на трето място и ще играе във втория по сила евротурнир - Купата на ЦЕВ. Групата бе спечелена от белгийския Нолико.