Кун Агуеро е №1 в историята на Висшата лига

Аржентинският стрелец на Манчестър Сити Серхио Агуеро набута два гола за снощния успех на "гражданите" с 4:1 над Съндърланд, като по този начин бившият нападател на Атлетико Мадрид увеличи головия си актив във Висшата лига на 14 попадения от началото на сезона.

По този показател Кун има предимство от три гола пред втория в класацията Диего Коста, като само две от попаденията на аржентинеца са реализирани след изпълнение на дузпи.

Статистиката показва, че коефициентът за попадение спрямо изиграни минути на Серхио Агуеро е най-добрият в цялата история на Висшата лига до този момент.

Аржентинският национал бележи по един гол на всеки 108 минути с екипа на Манчестър Сити, с което той изпреварва голмайстор №1 в историята на Арсенал Тиери Анри. Французинът прекрати кариерата си на "Емиратс" със средно 122 минути за попадение.

Трети във вечната класация е бившият таран на Манчестър Юнайтед Рууд ван Нистелрой, който бележеше гол на всеки 128 минути.