Куинс Парк рейнджърс измъчи Арсенал, но загуби

Арсенал победи Куинс Парк Рейнджърс с 2:1 на „Емиратс” в мач от 18-я кръг на английската Висша лига. Головете отбелязаха Санчес в 37-та минута, Росицки в 65-тата, а за гостите точен беше Остин от дузпа в 79-тата.

Арсенал постигна 8-ма победа през този сезон и с актива си от 30 пункта измести Тотнъм от 6-тото място в класирането.

За КПР това беше 9-та поредна загуба като гост и те определено са най-слабият гостуващ тим. След поражението възпитаниците на Хари Реднап остават на 16-та позиция с 17 точки.

4129014

Арсен Венгер заложи на Шчезни, Дебюши,, Мертезакер, Монреал, Гибс, Фламини, Росицки, Касорла, Санчес, Уелбек и Жиру.

Хари Реднап започна мача с Грийн и пред него Фърдинант, Кокър, Онуоха, Траоре, Исла, Мъч, Кранчар, Хенри, Остин, Варгас.

Мачът започна с натиск на Арсенал и още в 8-мата минута „артилеристите” получиха правото да изпълнят дузпа след като Траоре фаулира Санчес.

Именно последният се нагърби с ролята да открие резултата, но изпълнението му не успя да затрудни Робърт Грийн, който с лекота отклони топката.

Натискът на „топчиите” продължи и след грешно изпълнената дузпа, Санчес се реваншира и след центриране на Гибс, чилиецът откри резултата с глава в 37-та минута.

Втората част започна отново с натиск на играчите на Арсен Венгер. Мачът вървеше спокойно, но в 52-рата минута Жиру не успя да стигне до адресирана за него топка, след като беше спънат от Онуоха, а това странно не беше забелязано от съдията Мартин Аткинсън. Робърт Грийн излезе да избие кълбото, а французинът се изправи и удари с глава защитникът на гостите, за което получи директен червен картон.

Ситуацията ще бъде коментирана много след мача, тъй като  Рио Фърдинант, който вече имаше изкаран жълт картон, хвана Жиру за врата точно пред очите на главния съдия.

4129016

Независимо от факта, че останаха в намален състав, „артилеристите” успяха да удвоят аванса си. В 65-тата  минута Санчес успя да елиминира двама защитници на Куинс Парк Рейнджърс и да навлезе в наказателното поле, след което центрира към Томаш Росицки, който отблизо не сбърка за 2:0.

За чехът това беше първи гол през този сезон и първи мач като титуляр в селекцията на Арсен Венгер.

В 78-та минута Мартин Аткинсън направи поредно дискусионно отсъждане. Хойлет, който влезе като резерва за КПР, нахлу в наказателното поле, където Дебюши успя да закачи топката с върха на обувката си. Съдията даде дузпа за гостите, но не показа картон на бранителя на Арсенал.

Зад топката застана Чарли Остин и не сгреши – 2:1.

В 89-тата минута Матьо Фламини спаси своя отбор, като изби топката от голлинията след добре изпълнен корнер. Това беше последното добро положение пред двата отбора и мачът завърши 2:1 за Арсенал.