Кубрат Пулев: Никой не ме покани на турнира "Странджа"

снимка: SPORTA.BG

Европейският шампион по бокс Кубрат Пулев беше избран за спортист на месец ноември в традиционната анкета на пресклуб "България". Той спечели първата позиция, след като за него гласуваха 20 от 26 спортни редакции.

 

Втори е самбистът Благой Иванов с пет гласа, а трета остана също националка по самбо - Мария Оряшкова с един глас. Победителят благодари на всички гласували за него и сподели, че е доволен от спечелването на тази награда за втори път.

 

"Благодаря на всички, които гласуваха за мен. Вече успях да взема премията за европейската титла след дълги преговори по телефона с представители на федерацията. Вярно, сметката за телефон ми е 500 лева, но си взех парите. Не знам дали Детелин Далаклиев е получил своята премия.

 

Няма да участвам на турнира "Странджа", защото никой не ме потърси за лагера на "Белмекен" през януари. Аз звънях във федерацията, а те ми обясниха, че няма нужда да се готвя с отбора за "Странджата", защото трябвало да почивам. Ако ме потърсят за Световното първенство ще участвам на него", заяви европейския шампион от Ливърпул. /БГНЕС