Куба без проблеми победи Франция като гост

снимка: fivb.org

Отборът по волейбол на Куба успя да победи домакините от Франция с 3:1 гейма по време на първия мач между двата отбора. Като цяло мачът бе доста оспорван, но кубинците загубиха само 1 гейм- 29-27; 25-27; 25-23; 33-31.

Най-резултатен в двубоя бе звездата на Куба Алфредо Леон, който успя да реализира внушителните 28 точки. Така кубинците успяха да обърнат късмета си, който ги бе изоставил в началото на първенството. Същевременно Франция все още няма победа, като шансовете на „петлите" да продължат напред в турнира стават минимални.

Първият гейм започна със сериозен натиск на Куба, като излгеждаше сякаш те ще победят без особени трудности, но в самия край допуснаха изравняване. Но превъзходната защита и доброто нападение осигуриха на кубинците победата в първия гейм. Втората част започна по подобен начин, но окрилени от подкрепата на феновете си Франция успя да обърне резулатата и да изравни резултата.

Третият гейм бе най-оспорваният, като резултата почти през цялото време бе равен и никои отбор не успяваше да излезе напред. Но в самият край „петлите" сякаш се умориха и позволиха ха Куба да спечели и да поведе в резултата.

Четвъртият и последен гейм се превърна в истиснка сензация. Домакините успяха да поведат, но в средата на гейма гостите ги изравниха. От там резултата започна да набъбва сериозно, но без превъзходство за никои. Франция се бореше за достигане до тайбрек, но кубинците удържаха натиска на домакините и успяха да победят с 33-31.

Така след пет изиграни мача двата отбора са на последните две места в групата, като Куба са 3-ти с актив от 7 точки, а Франция са последни без спечелена точка. Италия и Южна Корея оглавяват таблицата