Късни голове измъкнаха Сити на "Вила Парк"

Шампионът Манчестър Сити записа труден, но сладък успех при визитата си на Астън Вила в среща от 7-ия кръг на английската Висша лига.

Двубоят на "Вила Парк" завърши при резултат 0:2 в полза на "гражданите", след като до 82' светлинното табло в Бирмингам показваше две нули.

В 82' обаче Яя Туре разпечата вратата на Брад Гузан, докато Серхио Агуеро подпечата успеха на Манчестър Сити, бележейки за крайното 0:2.

Така Манчестър Сити събра актив от 14 точки и поне временно измести Саутхямптън от второто място, доближавайки се и на само два пункта зад лидера Челси. Утре обаче "сините" излизат срещу Арсенал на собствения "Стамфорд Бридж".

Астън Вила от своя страна записа трето поражение и остава на 7-а позиция с актив от 10 точки.

През първата част шампионите имаха надмощие над своя опонент, но отбраната на "виланите" се представи на ниво и не позволи на гостите да отбележат във вратата на Гузан.

4117044

Само две минути след почивката и късметът помогна на Астън Вила, след като удар на Кун Агуеро срещна гредата. Минута по-късно удар на Давид Силва се насочи към мрежата, но Гузан се намеси и спаси.

Атаките на Манчестър Сити така и не даваха желания резултат, като двубоят на "Вила Парк" стремително вървеше към равенство, което щеше да зарадва най-вече лидера в класирането Челси.

4117045

Шампионите обаче не се предадоха до самия край, а в 82' "гражданите" стигнаха до така важния първи гол. Яя Туре измъкна своя тим от тежката ситуация, след като котдивоарският национал намери позиция за изстрел и с левия крак намери един от долните ъгли на вратата за 0:1.

Всичко на "Вила Парк" бе предрешено в 88', когато Серхио Агуеро отбеляза гола на успокоението за отбора на Мануел Пелегрини. Аржентинецът получи подаване от Джеймс Милнъри и с десния крак прониза Брад Гузан за крайното 0:2 в полза на Манчестър Сити.