Късметът на два пъти се усмихна на Съндърланд за успех над Евертън (ВИДЕО)

Отборът на Сънърланд постигна много важна победа в битката си за оцеляване във Висшата лига. Момчетата на Дик Адвокаат победиха Евертън като гост с 2:0, като точни за "черните котки" бяха Дани Греъм в 53-тата минута и Джърмейн Дефо в 85-тата.

Със спечелените три точки Съндърланд събра актив от 36 и от 18-то се изкачи до 14-то място, но по-късно днес своите мачове ще изиграят и другите отбори от битката за оцеляване.

За Евертън това пък бе втори мач без победа, като те остават на 11-тата позиция с актив от 44 пункта.

Срещата започна с офанзивна игра на Евертън, като те успяха да затворят гостите в половината им. Въпреки това до края на първата част играчите на Дик Адвокаат се браниха отлично и не позовлиха на "карамелите" да организират чисто голово положение.

Въпреки добрите опити на Ромелу Лукаку и Лиън Озмън, домакините не успяха да открият резултата преди почивката.

Втората част започна с нов натиск на Евертън, като момчетата на Роберто Мартинес стигнаха до три корнера, но не успяха да се възползват от тази си възможност, а само две минути по-късно бяха наказани за това, че не реализираха нито една от възможностите си.

В 54-тата минута "черните котки" направиха страхотна атака, която тръгна по десния фланг. След центриране кълбото се озова в Жорди Гомес, който веднага отправи шут към вратата на Тим Хауърд. Стражът внимаваше и се хвърли по посока на топката, но вместо да стигне до него, тя се удари в крака на Дани Греъм и го прехвърли, за 1:0.

Натискът на "карамелите" продължи и след допуснатия гол, като в 72-рата минута Джеймс МакКарти получи шанс да стреля от голямо разстояние и не се замисли, но шутът му срещна дясната греда на Костел Пантилимон.

В 85-тата минуто нов рикушет реши всичко в срещата, след като нова атака от дясно премина по левия фланг и топката се озова в Адам Джонсън, който опита изстрел, но кълбото щеше да излезе в аут, вместо това обаче, то среща крака на Джърмейн Дефо и влетя във вратата на Хауърд.

Роберто Мартинес изведе на терена Хауърс, Бейнс, Джагиелка, Стоунс, Колман, МакКарти, Бари, Ленън, Баркли, Озмън и Лукаку.

Мениджърът на гостите Дик Адвокаат заложи на Пантилимон, Ван Аанхолт, Браун, Коатес, Джоунс, Жорди Гомес, Катърмоу, Ларсон, Уикъм, Дефоу и Греъм.