Късен обрат прати Тотнъм на 3 точки от топ 4

Тотнъм записа първа победа от 2 кръга насам, след като стигна до пълен обрат 2:1 при визитата си на Астън Вила в мач от 10-ия кръг на Премиършип.

Победата не дойде никак лесно, като Астън Вила играеше отлично в първия 1 час на срещата, но след това в 65’ Кристиан Бентеке си изкара червен картон, а това вдъхнови обрата на „шпорите”, след като Вайнман даде аванс на „виланите” в 16’.

След куп пропуски Шадли успя да изравни в 84’, а в началото на продълженията Хари Кейн от пряк свободен удар донесе на Тотнъм победата, благодарение на която лондончани записха първи 3 точки от домакинската победа над Саутхямптън насам.

Това прати „шпорите” на 8-о място в класирането с актив от 14 точки – на 3 от 4-ото място, което в момента се заема от Арсенал. Астън Вила пък записа 6-а поредна загуба в шампионата, но поне спря серията си от мачове без отбелязан гол. Бившият тим на Сашо Тонев е пред зоната на изпадащите с актив от  10 точки

Двубоят почна с вихрен натиск на Астън Вила, като още в 11’ Кристиан Бентеке беше намерен отлично в наказателното поле и намери Матю Лоутън, който стреля с глава, но топката мина покрай вратата.

Самият Бентеке беше близо до гол само три минути по-късно, след като получи топката в наказатленото поле и моментално стреля, но топката се отби в страничния стълб. Натискът на Вила обаче се усилваше и логично в 16’ домакините вече водеха в резултата.

Н’зогбиа получи топката в близост до наказателното поле и с прецизен пас намери Андреас Вайман, който с категоричен удар преодоля Лорис и вкара за „виланите”, които не бяха отбелязвали гол в Премиър лийг през последните 527 минути.

Тотнъм реагира бързо на гола, а в 27’ Емануел Адебайор остана сам срещу Гузан, но ударът му срещна гредата, а вратарят след това изби в корнер при добавката. Ериксен и Шадли също се отчетоха с пропуски, а Бентеке не успя да удвои 2 минути преди края на полувремето, стреляйки в аут от добра позиция.

През втората част на терена се появи Ламела, а играта на Тотнъм се подобри значително. Въпреки това гостите така и не успяваха да нанесат категоричен удар в очертанията на вратата. Все пак задачата на лондончани стана малко по-лесна, след като в 65’ Бентеке получи директен червен картон за удар без топка. Това вдъхнови гостите, които почнаха да натискат все по-здраво и все пак се стигна до изравнителен гол.

В 84’ Ерик Ламела центрира отлично в наказателното поле, а защитниците на Вила не сеориентираха добре и не успяха да изчистят. Така топката стигна до Шадли, който с топовен удар отблизо възстанови равенството.

Веднага след гола Сисоко беше близо до това да вкара втори за Астън Вила, но ударът му от 22 метра мина на сантиметри от страничния стълб. Това се оказа решаващо в 90’, когато се стигна до пряк свободен удар пред вратата на Гузан. Хари Кейн прати страхотен изстрел и се разписа, с което донесе и победата на своя Тотнъм.