Късен гол спаси Торино срещу десет от Милан (ВИДЕО)

снимка: Guliver/Getty Images

Отборът на Милан пропусна възможността да изкочи на пето място във временното класиране на Серия А, след като тази вечер "росонерите" достигнаха единствено до равенство 1:1 при визитата си на Торино в среща от 18-ия кръг.

Девет минути преди края миланският гранд имаше аванс от един гол, благодарение на точно изпълнената дузпа от Жереми Менес в самото начало, но късно попадение на Камил Глик донесе точка на "биковете".

Торино може и да съжалява за изгубените две точки днес, имайки предвид, че гостите играха и цяло второ полувреме с човек по-малко след изгонването на Матиа Де Шилио.

Така Милан събра актив от 26 точки и остава на седма позиция във временното класиране, но е твърде вероятно "росонерите" да се смъкнат в класирането след изиграване на утрешните мачове. Торино от своя страна спечели 19-и пункт, което поне временно изкачи "биковете" на 13-о място в класирането.

Двубоят на "Олимпико" започна отлично за гостите, които получиха правото да изпълнят дузпи още в началните минути на срещата. Капитанът на Торино Камил Глика фаулира Жереми Менес в наказателното поле на своя тим, което и доведе до дузпа в полза Милан. Зад топката застана потърпевшият Менес, който не сбърка и даде аванс на своя тим - 0:1.

В следващите минути Торино се окопити и започна да атакува пазената от Диего Лопес врата. В 8' испанецът спаси изстрел на Фарнеруд, а малко след това Фабио Куалярела не успя да отбележи очи в очи със стража. В 31' Дармиан също пропиля отличен шанс, стреляйки неточно с глава от добра позиция.

В добавеното време на срещата се стигна до ключова ситуация в срещата, защото Милан остана с човек по-малко на терена. Крайният бранител на гостите Матиа Де Шилио извърши нарушение и получи втори жълт картон, което и респективно означаваше изгонване на италианския национал.

След почивката Торино очаквано се хвърли напред, търсейки поне изравняване срещу останалия с човек по-малко състав на Милан. "Росонерите" пък изчакваха всяка възможност за контраатаака, а при една от тях Джакомо Бонавентура не бе точен в 58'.

В 61' Торино пропиля нова възможност, след като колумбийският стрелец на "биковете" Джоузеф Мартинес бе изпуснат от защитата. Южноамериканецът обаче не успя да стреля точно от точката за изпълнение на дузпа. В 64' и Ел Кадури стреля, но също неточно.

Испанският вратар на Милан Диего Лопес изнесе пореден силен мач за своя тим, като ибериецът бе принуден да се намесва при изстрели на Гаци и Куалярела. В 76' и Марко Бенаси получи шанс да стреля, но също неуспешно.

С всяка следваща минута Милан се доближаваше до крайния успех, но в 81' капитанът на Торино Камил Глик изкупи вината си за предизвиканата дузпа. Полският бранител се извиси след изпълнение на корнер и с глава отбеляза петия си гол за сезона, бележейки за 1:1.

До края на срещата Торино потърси и крайния успех в двубоя, но отбраната на гостите не се пропука за втори път, което и означаваше подялба на точките за двата тима.