Късен гол от дузпа спаси Чехия от загуба в Глазгоу

Късен гол от дузпа на Михал Кадлец  донесе равенство 2:2 на Чехия в гостуване от европейските квалификации по футбол срещу Шотландия, предаде БТА. Шотландия изглеждаше сигурен победител, когато Дарън Флетчър даде преднина на отбора осем минути преди края, но Кадлец спаси точката за гостите със силен удар под напречната греда.

Дузпата беше отсъдена в 90-та минута за спорно нарушение на Дани Уилсън срещу резервата Ян Резек, който играе в ръководения от Станимир Стоилов кипърски тим на Анортозис Фамагуста.

Кени Милър откри резултата за Шотландия в 45-та минута, а Ярослав Плашил изравни в 78-та.

Испания води убедително в класирането на група "I" с пълен актив след пет мача. Чехия е с десет точки от шест срещи, а Шотландия е на второто място с пет точки от пет мача.