Късен гол на Роки върна усмивките на "Джузепе Меаца"

Трансферът на Томазо Роки от Лацио в Интер най-накрая даде своите дивиденти за гранда от Милано, след като ветеранът наниза единственото попадение за Интер на "Джузепе Меаца" за победата с 1:0 над Парма в ранен мач от неделната програма на Серия А.

Домакините обаче отново не убедиха феновете със своята игра, след като "дуковете" пропуснаха да спечелят рано-рано срещата, като на моменти напълно надиграваха своя съперник.

През първата част Парма натискаше здраво, а Амаури и Сансони пропуснаха да открият резултата. Вадес пък нацели горната греда зад вратаря Ханданович в 29'.

Второто полувреме се разви по подобен начин, но "нерадзурите" имаха няколко опасни атаки, които обаче не бяха завършени успешно от Томазо Роки. Бившият играч на римските орли обаче се реваншира за пропуските си в 82', когато се възползва от страхотен пас на Джонатан и реализира за 1:0.

Гостите не успяха да реагират на предизвикателството в края, като единствено удар на Биабиани в последните секунди на срещата застраши вратата на Ханданович.

Така Интер отново се озова в зона "Лига Европа", като има 53точки, но Рома може да изпревари момчетата на Страмачони при победа по-късно днес. "Нерадзурите" са 5-и и изостават на 6 точки от заветното 3-о място. Парма е с 39 точки и е на 11-а позиция.