Късен гол на Неделев донесе трите точки на Ботев (Пд) срещу Етър (СНИМКИ)

Отборът на Ботев (Пловдив) победи с 2:1 Етър в мач от последния 15-и кръг от есенния полусезон в А група, игран на стадион "Ивайло" във Велико Търново.

Станислав Костов откри резултата в полза на "канарчетата" в 18', но само четири минути по-късно (22') домакините изравниха след автогол на Артур Енрике. Трите точки за Ботев донесе младият талант Тодор Неделев с гол пет минути преди края на редовното време (85'), като преди това негов удар срещна напречната греда.

След тази победа Ботев ще зимува на 5-о място в класирането на А група с актив от 28 точки, а Етър остава на последната 16-а позиция с едва 8 точки след 15 изиграни мача.

Гостите от Пловдив започнаха по-активно срещата и създадоха няколко много опасни положения пред вратата на Етър, като пропуски направиха Станислав Костов и Вандер Виейра.

Така се стигна до 18-ата минута, когато "канарите" откриха резултата. При едно изпълнение на корнер топката попадна в Иван Цветков, който намери Станислав Костов в наказателното поле и той с глава, не остави шансове на вратаря на Етър за 0:1.

Радостта на Ботев обаче не трая дълго, защото само четири минути по-късно (22') домакините стигнаха до изравнително попадение. То падна при едно центриране от пряк свободен удар в наказателното поле на "канарите", при което Артур Енрике не се ориентира добре и прати топката в собствената си врата за 1:1.

Този резултат се запази до 85-ата минута, когато Тодор Неделев донесе победата на Ботев. Младият талант на "канарчетата" направи страхотен самостоятелен пробив, след което последва двойно подаване с Хабиб Бамого, а след това Неделев завърши атаката с гол във вратата на Етър, оформяйки крайното 1:2.

Преди това, в 63-ата минута, Неделев бе много близо до попадение, но ударът му отблизо срещна напречната греда.