Крузейро запази преднината си на върха в Бразилия

снимка: АП

Крузейро отбеляза четири гола през първото време при победата с 4:0 над Португеза, с което отборът остана начело на временното класиране от бразилското първенство по футбол след 25-ия кръг.

Крузейро е с актив от 56 точки и води с 11 срещу преследвача Гремио, който се наложи с 1:0 над Атлетико Паранензе като домакин.

Ботафого е трети с допълнителни две точки изоставане след равенството 1:1 в гостуване срещу Флуминензе. Нападателят Боргес се разписа два пъти през първата част на мача срещу Португеза и донесе десета победа за своя тим в последните 11 мача от бразилския шампионат.

Единственият мач, който не беше спечелен в тази серия, беше равенството 0:0 срещу световния клубен шампион Коринтианс на 22 септември. Последната загуба на Крузейро, който за последно спечели титлата през 2003 година, датира от 14 август, когато лидерите в класирането бяха победени с 1:2 именно от намиращия се на второ място Гремио.

"Това беше още един перфектен мач за нас и още една стъпка в правилната посока за отбора", каза нападателят Евертон Рибейро, който откри резултата срещу Португеза още в петата минута. Четвъртия гол в полза на Крузейро пък вкара Вилян.

Коринтианс - Баия 2:0
Коритиба - Фламенго 0:2
Крузейро - Португеза 4:0
Флуминензе - Ботафого 1:1
Гремио - Атлетико Паранензе 1:0
Сантос - Сао Пауло 3:0
Витория - Гояс 2:1