Крузейро продължа победния ход в Бразилия (ВИДЕО)

снимка: АП

Крузейро запази аванс от десет точки на върха на класирането на бразилското първенство по футбол, след като се наложи с минималното 1:0 над Флуминензе в мач от 29-ия кръг на Серие "А".

Преследвачът Гремио също спечели мача си в сряда вечер, побеждавайки също с 1:0 Коринтианс, информира БТА.

Единственото попадение на стадион "Говернадор Мегаляес Пинто" отбеляза Боргес Тешейра, който се възползва от асистенция на Рикардо Гулар в 18-та минута и донесе трите точки на тима си със своя голем номер седем в Серие "А".

През второто полувреме Флуминензе остана и с човек по-малко след изгонването с втори жълт картон на бившия нападател на Бетис - Рафаел Собис, което окончателно заличи шансовете на тима за изравняване.

Ернан Баркос вкара единствения гол за Гремио срещу Коринтианс в 50-та минута, с което запази теоритичните шансове на своя тим за титла. До края на сезона остават девет кръга.