Крузейро докосва нова титла в Бразилия

снимка: cruzeiro.com.br

Крузейро победи с 2:1 като гост Гремио и се доближи само на победа от втора поредна титла в бразилското първенство.

Халфът Рикардо Гуларт и нападателят Евертон Рибейро се разписаха през втората част за четвъртата поредна победа в полза на шампионите, които имат преднина от седем точки на върха пред Сао Пауло само три кръга преди края на сезона.

Полузащитникът Кристиан Риверос откри резултата в полза на отбора от Порто Алегре след четвърт час игра. В 65-ата минута Гулбарт изравни с удар отблизо, а Рибейро се разписа за крайното 2:1 само 15 минути преди края.

Гостите печелят на терена на Гремио за първи път след 2007 година, припомня БТА. Тимът от Порто Алегре, воден от Луис Фелипе Сколари, се намира на шесто място в класирането, след като беше в серия от три поредни победи.

В неделя Крузейро може да спечели своята четвърта титла с победа пред собствена публика срещу Гояс.

Крузейро играе на финала за купата на страната, където в първия двубой загуби с 0:2 далеч от дома срещу Атлетико Минейро.