Кризата в Тотнъм продължава след загуба от колебливия Лестър (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Тотнъм продължава да затъва във Висшата лига, след като допусна поредна грешка - загуба във визитата на Лестър с 1:2 в двубой от междинния 14-и кръг в първенството. Джейми Варди и Рияд Марез отбелязаха за домакините, а гостите стигнаха само до почетно попадение, дело на Хари Кейн. Така "шпорите" имат само 1 успех в последните си 5 мача в "Премиър лийг". Играчите на Клод Пюел пък записаха първа победа от три срещи насам.

Още в 13-ата минута Джейми Варди откри резултата и сериозно притесни Маурисио Почетино. Английският нападател получи хубав пас от Марк Олбрайтън в наказателното поле и без да гледа къде е вратаря Юго Лорис, го прехвърли технично за 1:0.

Лестър бе по-настоятелният тим от двата и преди почивката удвои своя аванс. Рияд Марез влезе навътре от зоната на дясното крило и с майсторски удар с левия крак преодоля Юго Лорис за 2:0.

Тотнъм игра много по-силно през втората част и дори можеше да спечели. Кристиан Ериксен обаче направи фрапантен пропуск. Датчанинът стреля от 2-3 метра на почти празна врата, но топката излезе много в аут. Хари Кейн също пропусна на няколко пъти да преодолее Каспер Шмайхел. Чак в 79-ата минута англичанинът получи пас от Ерик Ламела и разстреля вратата на домакините. Интересното е, че Ламела се появи в игра за първи път от 13 месеца насам. До момента той лекуваше тежка контузия на бедрото.

Попадението на Кейн остана със статут на почетно и така Лестър се изкачи на 9-а позиция със 17 точки. Играчите на Маурисио Почетино са едва 5-и с 24 пункта, 13 по-малко от лидера Манчестър Сити. Още днес Ливърпул и Бърнли могат да изпреварят "шпорите" в подреждането.