Кристиано си го върна на Моуриньо, а Реал натупа Челси (ВИДЕО И СНИМКИ)

Испанският колос Реал Мадрид спечели приятелския турнир „Гинес Интернешънъл Чемпиънс Къп", след като тази нощ воденият от Карло Анчелоти състав се наложи с 3:1 над лондонския Челси на Жозе Моуриньо.

Двубоят се очакваше с повишен интерес, именно заради сблъсъка на „кралския клуб" с неговия досегашен наставник. Преди броени дни между Жозе Моуриньо и звездата на испанците Кристиано Роналдо отново прехвърчаха искри, а португалската суперзвезда си го върна по възможно най-добрия начин, вкарвайки два гола във вратата на Челси.

Едно попадение за „белите" добави и Марсело, докато точен за „сините" бе Рамиреш.

Карло Анчелоти заложи на Карим Бензема на върха на атаката, докато триото Роналдо - Йозил - Иско отново действаше от втора позиция. Сами Кедира и Лука Модрич стартираха като двойка вътрешни халфове, а пред Икер Касияс в отбрана действаха Арбелоа, Рамос, Пепе и Марсело.

Жозе Моуриньо отново гласува доверие на младия Ромелу Лукаку в предни позиции, като младият белгиец бе активно подпомаган от Еден Азар и Оскар. Рамиреш, Ван Хинкел и Франк Лампард започнаха в средната линия, а Иванович, Кейхил, Тери и Коул бяха разположени пред вратаря Петър Чех.

Двубоят на американска почва стартира ударно, като още в първите 16 минути двата тима си размениха по един гол.

Първи резултата откриха испанците, а точен за 1:0 в 14' бе Марсело. Бразилският национал навлезе в пеналтерията на Челси и с пронизващ изстрел матира Чех, оползотворявайки асистенция на Лука Модрич.

Две минути по-късно обаче равенството бе възстановено. „Сините" разиграха страхотно в половината на Реал, а Рамиреш като на шега премина през двама от централните бранители на съперника. Останал очи в очи с Касияс, „кариоката" технично копна топката над испанския национал и вкара за 1:1.

Оттук-нататък обаче дойде времето на Кристиано Роналдо, който с две попадения реши всичко в мача.

В 31' трибуните в Маями бяха изправени на крака, след като португалецът реализира изключително красиво попадение от пряк-свободен удар. „Седмицата" стреля технично с десния крак и не остави шансове на Чех, отново извеждайки мадридчани напред - 2:1.

През втората част и двамата треньори направиха някои промени, а деветкратният шампион на Европа успя да затвърди успеха си. В 57' Кристиано намери позиция в наказателното поле на Челси и засече с глава центриране на свой съотборник, покачвайки аванса на „белите" за 3:1.

До края на срещата нови попадения в двете врати нямаше, ако не броим отменените такива. В добавеното време младият Алваро Мората вкара и за четвърти път във вратата на Челси, но голът бе отменен поради засада.