
Испанският гранд Реал Мадрид постигна втора победа в своето американско турне за това лято, след като днес възпитаниците на Жозе Моуриньо записаха класически успех с 3:0 над мексиканския Чивас (Гуадалахара). За "кралския клуб" отново най-резултатен бе новият носител на Златната обувка - Кристиано Роналдо, който вкара всичките три гола за своя тим.
Двубоят се изигра пред около 25 000 зрители в Сан Диего, а през първата част двата тима така и не успяха да си отбележат попадение. Жозе Моуриньо пусна на терена някои от най-добрите си футболисти в лицето на Роналдо, Кака, Марсело, Бензема и Йозил, като сред титулярите попаднаха и две от новите попълнения на "лос меренгес" - португалецът Фабио Коентрао и младият Рафаел Варан.
Отборът на Чивас обаче показа, че неслучайно е един от най-добрите състави на територията на Мексико, давайки сериозен отпор на звездния си опонент през първите 45 минути. В 38' Кристиано Роналдо за малко не намери целта с изстрел от близко разстояние, а най-добрият шанс за испанците се откри малко преди почивката, когато Рафаел Варан не успя да отбележи от непосредствена близост.
В началото на второто полувреме Реал Мадрид продължи да търси гола, но пропуски пред мексиканската врата направиха Карим Бензема и появилият се като резерва Хосе Кайехон. Отбраната на Чивас все пак бе пробита в 72', когато Кристиано Роналдо отбеляза първото си попадение в мача. Карим Бензема центрира отдясно, а португалецът успя да се пласира превъзходно, изпреварвайки двама защитници преди да засече коженото кълбо - 1:0 за Реал Мадрид. Две минути по-късно Роналдо отново попадна в центъра на събитията, уцелвайки една от гредите на мексиканската врата.
Няколко минути по-късно резултатът вече бе и удвоен, след като главният съдия отсъди дузпа в полза на Реал Мадрид. Пепе бе съборен в наказателното поле на Чивас, а зад топката очаквано застана Роналдо, който не сбърка от бялата точка - 2:0.
Своят хеттрик и крайното 3:0 Роналдо оформи девет минути преди изтичане на редовното време, възползвайки се от добра асистенция на Месут Йозил. Следващият мач на Реал Мадрид на американска земя ще бъде след три дни, когато "лос бланкос" ще се изправят срещу отбора на Филаделфия.
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ