Кристиано показа Златната топка и прати Реал на върха

След повече от сезон и половина Реал Мадрид отново е на върха в Примера дивисион, след като този следобед „белия балет“ отпразнува Златната топка на Кристиано Роналдо със солидно представяне срещу Гранада при успеха с 2:0 в 22-ия кръг на първенството.

Първото полувреме завърши без голове, най-вече заради силните намеси на вратаря на гостите срещу Роналдо. През втората част обаче домакините се отпушиха чрез Роналдо в 57', а след него и Бензема се разписа за 2:0.

Това беше 40-и гол за сезона за кавалера на Златната топка, докато Бензема вече е със 102 гола с бялата фланелка.

Реал Мадрид пък е първи в класирането поне за 24 часа, след като в тима има 53 точки и води с 2 на Барселона и Атлетико (Мадрид), които играят съответно срещу Малага и Райо Вайекано.

Феновете на „Сантяго Бернабеу“ се постараха да посрещнат по най-добрия начин Кристиано Роналдо, като препълненият стадион засия в „златен“ фон, а с черно беше изписано „CR7”. Звездата на тима пък показа Златната топка на феновете, а след това направи снимка с целия отбор.

В стартовия състав на Анчелоти изненади нямаше, като Карвахал застана отдясно на защитата на мястото на Арбелоа, а Ди Мария, Бейл и Роналдо поведоха атаката на тима.

Реал Мадрид почна срещата с настроение, а още в 5' Кристиано Роналдо можеше да отпразнува първия си гол на „Бернабеу“ като кавалер на „Златната топка“, но ударът му мина встрани. 10' пък беше много тежка за гостите, като Итура едва не си отбеляза автогол, нацелвайки гредата.

4060436

Последва удар директно от корнер на Ди Мария, който беше спасен, а след това изстрел с глава на Рамос мина на сантиметри над вратата – силно начало за домакините, но без гол в първите минути.

След това обаче Гранада изненадващо имаше силни 10 минути, в които осъществи няколко идейни атаки, но защитата на Анчелоти се справи отлично. Бейл и Бензема пък имаха възможност да отбележат, но и двамата бяха неточни. В 28' топката все пак попадна във вратата на гостите, но попадението на Безнема беше отменено заради засада.

4060437

Гостите се представяха отлично в оставащите минути до края на полувремето и не позволиха на Реал Мадрид нито едно опасно положение, запазвайки нулевото равенство до почивката. Единствената ситуация беше в добавеното време, след като Роналдо пробва страхотна задна ножица, но вратарят на Гранада се отчете с брилянтно спасяване – 0:0.

Реал Мадрид излезе в пълна мобилизация, а Бейл бе заменен от Хесе, който стреля в самото начало, но топката излезе в аут, а удар на Бензема нацели гредата. Все пак в 57' Кристиано блесна, след като с 4-ма защитници около себе си успя да стреля, а вратарят нямаше как да реагира – 1:0 за домакините.

4060435

Това раздвижи нападението на Реал, като Роналдо влезе в по-плеймейкърска роля и създаде отлични положения за Лука Модрид и Анхел Ди Мария, но двата се отчетоха с общо 4 пропуска. В 72' пък Кристиано пробва удар от пряк свободен удар, но уцеи горната греда. Само минута по-късно обаче страхотна атака завърши с извеждащ пас за Марсело от Роналдо, който пусна за Бензема – 2:0 за Реал Мадрид.