Кристиано, Меси и Неймар са финалистите на ФИФА за най-добър футболист

снимка: as.com

Кристиано Роналдо, Лионел Меси и Неймар са тримата финалисти за наградата на ФИФА за "Най-добър футболист" през 2017 година. Треньорите и капитаните на националните отбори, журналисти и фенове ще определят носителя на ценния индивидуален приз, който преди година "скъса" с "Франс Футбол" и отново дава своя собствена награда, различна от "Златната топка".

Фаворит за спечелването на ценното отличие е Кристиано Роналдо. Португалецът грабна приза и миналата година, когато завоюва Шампионската лига с Реал (Мадрид) и Европейското първенство с родината си. 32-годишният нападател отново се е устремил към наградата на ФИФА, след като стана шампион на Испания, вдигна отново трофея от Шампионската лига, завоюва Суперкупата на Испания и тази на Европа. Кристиано е отбелязал почти по гол на мач за календарната година, а всички помним 10-е му попадения във финалните 5 мача от Шампионската лига - 5 срещу Байерн (Мюнхен), 3 срещу Атлетико и 2 във вратата на Ювентус на финала.

Лионел Меси винаги е фаворит за награди от такъв калибър, но ще бъде много трудно аржентинската звезда на Барселона да пребори конкуренцията на Роналдо. Той спечели само Купата на Краля с "блаугранас", а каталунците останаха в сянката на големия съперник Реал (Мадрид). До момента Лео има 34 гола за календарната година, но с тях не успява да помогне на Аржентина да се класира на Мондиала в Русия догодина. Все още "албиселесте" имат шансове, но не са осигурили участието си.

Най-скъпият футболист в историята на футбола Неймар пък дебютира като финалист за приза на ФИФА. Бившият играч на Барселона и настоящ на ПСЖ едва ли ще спечели в конкуренцията на Кристиано и Меси. Миналата година на негово място бе Антоан Гризман от Атлетико (Мадрид).