Крава и куче нахлуха на мач на Ботев (ВИДЕО)

Говедо прекъсна контролата на Ботев Пловдив с кипърския АЕЛ. Добичето нахлу на терена, явно подмамено от тучната трева на комплекса "Царско село" в София. Откъде се взе, след като там уж са елитни квартали, не е ясно.

Феновете на Ботев реагираха с чувство за хумор.  Те започнаха да викат "Говедо, говедо", както често обичат да наричат един от софийските им врагове.

Контролата имаше допълнителен животински  привкус. Куче нахлу на терена, докато съдиите преглеждаха мрежите. То обаче напусна бързо, пише offnews.bg.

Иначе носителят на Купата на България записа второ поредно поражение в подготовката преди старта на Лига Европа. Ботев отстъпи 1:3 от четвъртия в Кипър.

Играчите на Николай Киров допуснаха два гола в последните десет минути, които се оказаха решаващи. Преди това Аврам бе дал аванс на гостите с хубаво попадение в 9-ата минута, но Крум Стоянов с още по-майсторско изпълнение изравни в 61-ата минута.

В последните минути Микел Аруабарена (78) и Исмаил Саси (86) вкараха за АЕЛ, който спечели с 3:1.

Пловдивчани загубиха и първата си проверка преди няколко дни от македонския Пелистер с 0:1. Както е известно, на 29 юни Ботев гостува на албанския Партизани в мач от първия предварителен кръг на Лига Европа.