Красимир Костадинов е абсолютен шампион на България по канадска борба

Световният и европейски шампион Красимир Костадинов спечели титлата "Абсолютен шампион на България" на завършилото днес Държавно първенство по канадска борба в зала "Христо Ботев" в Козлодуй, съобщава БТА.

Костадинов успя да надделее над всички свои съперници и за пореден път доказа, че е най-силният българин в този спорт в момента. Състезателят от клуб "Херкулес" (Тутракан) взе златото и в категория до 100 кг.

Другите фаворити, които също имат световни и европейски титли, очаквано взеха първите места в своите категории. При мъжете Георги Гайдарджиев от "Армспорт клуб" (Благоевград) триумфира при 60-килограмовите, а Стоян Големанов от "Локомотив-96" (Горна Оряховица) спечели титлата до 90 кг.

При жените Вероника Бонкова от "Армспорт клуб" (Банско) беше без конкуренция в категория до 60 кг.

Над 300 състезатели от цяла България взеха участие в Държавното първенство по канадска борба за мъже и жени, юноши и девойки, ветерани и хора с увреждания.

Първенството беше и последна квалификация за определяне състава на националния отбор, който ще представя България на Европейското първенство в Гданск (Полша) от 13 до 20 май тази година.