Краси Анев и Михаил Клечеров участваха в контролните състезания на "Бъндеришка поляна"

Състезателите на ски клуб "Банско" по биатлон с треньор Георги Джолев участваха в откритите контролни състезания на националните отбори, държавното и балканското първенство с ролкови ски, което се проведе на "Бъндеришка поляна" в Пирин планина.

В спринта при мъжете победител стана Красимир Анев, второто място бе за Михаил Клечеров, а третото зае Иван Златев, допуснал една грешка, която му попречи да стане първи. Останалите състезатели от Банско - Васил Чорбаджиев, Димитър Парталов и Лазар Кехайов, заеха 7-мо, 8-мо и 11-то място. В преследването на 12,5 км.

Михаил Клечеров отново стана втори след Анев, а Златев, Чорбаджиев, Парталов и Кехайов заеха 5-то, 8-мо, 9-то и 11-то място. На държавното първенство при младежите Димитър Златев спечели два бронзови медала.

На контролните състезания представителката на Банско Дафинка Коева победи и в двата старта конкурентните си от "А" националния отбор. Падането й с ролковите ски три дни преди състезанията постави под въпрос участието й в балканското и в държавното първенство.

Въпреки болките в колената, в последния момент Дафинка Коева реши да участва в името на отбора и завоюва 2-ро и 3-то място. Нейните съотборнички от Банско също се представиха много добре. Райна Коюва зае 2-ро място в преследването и 4-то място в спринта, Елена Георгиева - 3-то в спринта и 4-то в преследването, а Гергана Гишова се класира два пъти шеста /в спринта и преследването/.

Даниела Кадева не остави никакви надежди на останалите при девойките старша възраст и завоюва две първи места. На "Бъндеришка поляна" сега се провежда семинар по биатлон на балканските държави с участието на представители на България, Сърбия, Македония, Босна и Херцеговина, Гърция и Турция.

В момента биатлонистите от Банско Иван Златев и Васил Чорбаджиев са в Австрия на подготовка с националния "А" отбор за мъже. В Банско са на лагер състезателките от "А" националния /жени/ и за всички формации на "Б" отбора на страната ни.