Краля на клея постави Джокера на колене в Мадрид

Рафаел Надал победи Новак Джокович с 6:2, 6:4 в 1/2 финален мач от турнира в Мадрид. Рафа за пореден път показа защо е наричан Краля на клея, след като бързо се разправи със световния номер 2.

Надал сложи край и на черната серия, в която неизменен победител вече три години е Джокера. За последно Рафа бе печелил на Ролан Гарос през 2014 година, а от тогава Ноле има цели 8 поредни победи над Краля на клея.

В първия сет Рафа проби Джокера на два пъти и бързо поведе с 4:0, което му бе и достатъчно, за да се пребори за спечелването му.

Вторият сет започна по идентичен начин. Ноле обаче отвърна на удара и също проби, но веднага допусна да изгуби свое подаване и Рафа отново взе аванс в геймовете. Така за около 100 минути Надал постави на колене и Джокович.

Рафа ще чака да научи името на съперника, с който ще влезе в спор за трофея. Това ще стане ясно малко по-късно днес, когато палачът на Гришо - Доминик Тийм и Пабло Куевас ще излязат един срещу друг.