"Кралете" с ценен успех над Денвър, ДеМаркъс с 39 точки за успеха

Отборът на Сакраменто Кингс се наложи над Денвър Нъгетс със 114:110 като гост. Центърът на "кралете" ДеМаркъс Казънс допринесе за успеха с 39 точки.

В хода на срещата преимуществото на гостите достигаше 17 точки, но в заключителната четвърт баскетболистите на Денвър се разиграха и дори поведоха, но не удържаха преднината си и записаха трето поредно поражение.

Юта Джаз пък спечели домакинския си мач срещу Хюстън със 117:114 след продължение. Джеймс Хардън завърши с 42 точки, но това не помогна на "ракетите" да избегнат загубата. Гордън Хейъурд стана най-резултатен за победителите с 28 точки. Хардън вече има осем срещи с отбелязани минимум 40 точки и по този показател дели първото място със Стеф Къри от тима на Голдън Стейт Уориърс.

Вашингтон Уизардс също не сбърка на свой терен срещу Ню Орлиънс Пеликанс - 109:89. Ключова се оказа третата четвърт, която домакините спечелиха с 20 точки разлика. Полякът Марчин Гортат (на снимката) приключи с дабъл - 21 точки и 11 борби.

Портланд Трейл Блейзърс се наложи над гостуващия Бруклин Нетс със 112:104. Домакините в един момент дръпнаха с 19 точки, но Бруклин успя да стопи разликата и до последно се бореше за победата. Деймиън Лилард и Си Джей МакКълъм нанизаха по 34 точки, а за гостите с 36 точки и 10 борби се отличи Брук Лопес.