Крах за българите в Шампионската лига

снимка: partizan.rs

Защитникът Иван Иванов беше титуляр за Партизан при загубата на сърбите с 0:1 у дома от кипърския АЕЛ Лимасол в среща-реванш от третия квалификационен кръг на Шампионската лига.

Българският национал остана на терена през всичките 90 минути на двубоя, но не успя да помогне на отбора от Белград да избегне отпадането.

Единственият гол в срещата беше реализиран от Доса Жуниор в 23-ата минута. Първата среща завърши с домакинска победа 1:0 в полза на АЕЛ.

В друг мач от тази фаза на престижния европейски клубен турнир румънският Васлуй с Живко Миланов в състава си загуби с 1:4 като домакин на Фенербахче.

Българският защитник Миланов игра през всичките 90 минути и четвърт час преди края получи жълт картон. Канер Еркин, Дирк Кайт на два пъти и Муса Соу се разписаха за истанбулския гранд, а единственият гол за румънците бе дело на Мариус Николае.

Общият резултат от двата мача между Фенербахче и Васлуй е 5:2 в полза на турците, информира БТА.

Българският вратар Владислав Стоянов игра през всичките 90 минути при загубата на молдовския Шериф Тираспол с 0:4 като гост на Динамо Загреб. Головете за хърватския шампион бяха реализирани от Вида, Бечирай, Чоп и Ибаниес.

Общият резултат от двата мача е 5:0 в полза на Динамо. В миналия кръг на Шампионската лига тимът от Загреб отстрани българския шампион Лудогорец Разград.