Краев блесна с хеттрик в последния мач на Левски

снимка: levski.bg

Отборът на Левски официално сложи край на кампанията си в "А" група за сезон 2014/15, след като днес "сините" разгромиха с 6:0 изпадащия Марек в двубой от последния 32-и кръг на първенството.

Така Левски завършва първенството на първо място във втората шестица и на седмо в генералното класиране, събирайки общ актив от 56 точки. Головата разлика на столичния гранд пък ще бъде положителна - 66 отбелязани гола срещу 33 допуснати.

Марек от своя финишира на предпоследно място в шампионата с актив от едва 20 точки след 32 изиграни двубоя.

Хеттрик за победителите реализира младата перла на "сините" Божидар Краев, докато две попадения добави влезлият от пейката Антонио Аниете. Веднъж се разписа и друг юноша на домакините - Борислав Цонев.

Така Левски вече може да насочи поглед единствено към финала за Купата на България с Черно море, който ще се изиграе на ст. "Лазур" в Бургас в събота. Марек пък ще продължи своята битка за съществуване на футболната ни карта.

Резултатът на "Герена" бе открит в 32', когато Божидар Краев отбеляза първото си попадение в двубоя. Стартиралият като титуляр Владислав Мисяк проби отляво и центрира успоредно на голлинията, а Краев засече кълбото в мрежата за 1:0.

В 40' резултатът вече бе и удвоен. Александър Александров изведе Краев зад отбраната на дупничани, а младокът хладокръвно копна топката над Младенов за 2:0.

След почивката Левски съвсем се развихри, вкарвайки още четири гола в мрежата на своя съперник.

В 51' "сините" получиха правото да изпълнят дузпа, а Борислав Цонев бе точен, правейки резултата класически - 3:0.

Седем минути по-късно Божидар Краев оформи и своя хеттрик. Техничарят финтира двама футболисти на Марек и с хубав изстрел покачи на 4:0.

До края на мача две попадения за Левски добави резервата Антонио Аниете, който и успя да спечели битката с Мартин Камбуров за голмайсторския приз. Испанецът се разписа на два пъти в 84' и 89', с което и завърши сезона с 14 попадения в елита - с едно повече от нападателя на Локомотив Пловдив.